Wykład prof. Philippe'a Zarda

Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW, Instytut Kultury Polskiej UW, Europejski Instytut Emmanuela Lévinasa zapraszają na wykład prof. Philippe'a Zarda

Georges Perec i Patrick Modiano - powieść rodzinna a praca nad pamięcią. Dwóch pisarzy francuskich wobec Zagłady

Spotkanie odbywa się w ramach seminarium "Reprezentacje Zagłady w literaturze i sztukach wizualnych.

Philippe Zard, studiował w ENS de Saint-Cloud, obecnie adiunkt na Université de Paris-Ouest-Nanterre. Autor licznych publikacji m.in. "La Fiction de l'Occident : Thomas Mann, Franz Kafka, Albert Cohen" (PUF, 1999), "Littérature et philosophie" (Artois Presses Université, 2001), "Albert Cohen dans son siecle" (Le Manuscrit, 2005) i "Sillage de Kafka" (Le Manuscrit, 2007).

Czwartek 28 maja 2015 r. godz. 11.30
Instytut Kultury Polskiej UW, s. 5
Kampus Główny UW

Tłumaczenie symultaniczne polsko-francuskie. Wstęp wolny.

Więcej informacji >>