______________________________________________________________________________________________________
Projekt „Aplikacyjne prace dyplomowe – skuteczny start zawodowy"
O PROJEKCIE
W projekcie „Aplikacyjne prace dyplomowe – skuteczny start zawodowy" studenci kierunków humanistycznych i społecznych dzięki wsparciu promotorów będą przygotowywać prace dyplomowe (licencjackie i magisterskie), odpowiadające na zapotrzebowanie przedsiębiorstw, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Dzięki temu możliwa będzie poprawa konkurencyjności przyszłych absolwentów na rynku pracy i zwiększenie szansy na uzyskanie zatrudnienia w obszarze zgodnym z profilem kształcenia.
PROMOTOR W PROJEKCIE
Promotorem w projekcie może być pracownik etatowy Uniwersytetu Warszawskiego mający uprawnienia do prowadzenia prac dyplomowych – licencjackich i magisterskich.
Jego zadaniem będzie:
- uszczegółowienie tematu aplikacyjnej pracy dyplomowej odpowiadającej potrzebom Partnera – wsparcie w tym zakresie zapewnia Animator ds. współpracy z otoczeniem na Wydziale;
- pozyskanie studenta chętnego do napisania pracy licencjackiej lub magisterskiej na wybrany temat (studenci również mogą zgłaszać się z partnerami i tematami do promotorów);
- poprowadzenie pracy dyplomowej we współpracy z Partnerem – przedsiębiorstwem, instytucją publiczną lub organizacją pozarządową – do czasu jej obrony i uzyskania zamówionych rezultatów przez Partnera.
JAKIE MOGĄ BYĆ TEMATY PRAC APLIKACYJNYCH?
Tematy mogą mieć różnorodny zakres – np. komunikacja, badania społeczne, szkolenia i rozwój zawodowy lub diagnoza sytuacji we wskazanym obszarze społeczno-gospodarczym. Tematy muszą być jednak odpowiedzią na realne potrzeby Partnera – organizacji, instytucji lub przedsiębiorstwa.
Po uzgodnieniu zakresu współpracy i wyborze kandydata zostanie podpisana umowa trójstronna między Partnerem, Uniwersytetem i studentem na realizację pracy i możliwość korzystania z jej efektów. Dlatego istotne jest późniejsze praktyczne zastosowanie i użyteczność rezultatów dla partnera.
Tematy mogą być zgłaszane przez potencjalnego Partnera, przedstawicieli Wydziału lub studentów. W projekcie bezpośrednim wsparciem na Państwa Wydziale jest Animator ds. współpracy z otoczeniem.
KORZYŚCI Z UDZIAŁU W PROJEKCIE
Projekt daje możliwości:
- uczestniczenia w szkoleniach i warsztatach podnoszących kwalifikacje w obszarze wdrażania wiedzy akademickiej;
- udziału w spotkaniach i wydarzeniach networkingowych;
- wpływu na rozwój innowacyjnych metod praktycznego zastosowania wiedzy;
- otrzymania dodatkowego wynagrodzenia od każdej pracy dyplomowej zakończonej obroną i uzyskaniem przez Partnera zamówionych rezultatów.
>> REJESTRACJA PROMOTORÓW ♦