« Indietro

POLSKO-ROSYJSKIE TANDEMY JĘZYKOWE

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w projekcie „Polsko-rosyjskie tandemy językowe", którego celem jest zbliżenie ze sobą Polaków uczących się języka rosyjskiego oraz osób rosyjskojęzycznych uczących się języka polskiego.

W ramach tej nowej inicjatywy organizowanej w ramach Programu Indywidualizacji Kształcenia na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego dzięki pomocy Pani Barbary Piątek z Instytutu Polskiego w Moskwie powstała grupa internetowa (https://www.facebook.com/groups/362298361176555), której polsko- i rosyjskojęzyczni członkowie mogą dobrowolnie dobierać się w zależności od znajomości języka w pary – „tandemy językowe". Tandem tworzą dwie osoby, będące rodzimymi użytkownikami dwóch różnych języków. Poprzez konwersacje lub korespondencję wzajemnie mogą się one wzbogacać, jeśli chodzi o znajomość języka znanego partnerce / partnerowi z tandemu językowego.

Dwójka pracowników naszego Instytutu utworzyła również wspierającą powyższą grupę stronę, na której regularnie pojawiają się wskazówki dotyczące nauki języka rosyjskiego i polskiego (https://www.facebook.com/PLRUtandem/).

Serdecznie zapraszamy!